חיפוש
דף הבית גליל
חפש ישוב
קבוצות התיישבות
על הגליל
אירועי עצמאות 65
מאגר משרות בגליל
הטבות ומענקים
חינוך
תחבורה
תרבות
תיירות
כתבות
קישורים

כתבות/עוד 50 אלף יוכלו להתיישב בצפון בתוך שנה

עוד 50 אלף יוכלו להתיישב בצפון בתוך שנה


ראשי תנועת "אור משימות" יציגו בפני המשרד לפיתוח הנגב והגליל תוכנית ליישוב עשרות אלפי אזרחים בצפון. התוכנית כוללת בין היתר הקמת מפעלים, הפחתת מיסים והשקעה במערכת החינוך. רשימת מתיישבים פוטנציאליים כבר יש, עכשיו - צריך החלטת ממשלה אמיצה
אחיה ראב"ד

 

"אם הממשלה רק תיתן את התמיכה המתאימה, ניתן יהיה לחזק את יישובי הצפון בעוד 50 אלף איש בתוך שנה", כך מצהירים הערב (ד') ראשי תנועת 'אור משימות', שאמורים להציג מחר תוכנית ליישוב הגליל בפני מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל.

 

לדבריהם, כבר כעת יש ברשותם מאגר בן 20 אלף שמות של ישראלים המעוניינים לעבור צפונה. כל מה שדרוש כעת הוא מקומות תעסוקה, מגורים, סובסידיות ומערכת חינוך משופרת – בעלות של כ-5 מיליארד שקל בשנה למשך שלוש השנים הקרובות.

 

רוני פלמר, מנכ"ל 'אור משימות' - תנועה חלוצית, א-פוליטית לחברה והתיישבות, מאמין כי המשימה אפשרית. לקראת הפגישה עם מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל, אפרת דובדבני, הוא מסביר כי חלק גדול מהכספים כבר הופנו לצורך שיקום הצפון בעקבות המלחמה, וכל שנותר הוא להפנותם למקומות הנכונים.

 

"ההשקעה הכבדה ביותר לדעתנו, היא של 10 מיליארד שקלים במשך שלוש שנים במפעלי עוגן. שאר המפעלים ומקומות התעסוקה יפרחו לידם. שאר ההשקעות צריכות להיעשות בד בבד על מנת להכין תשתית מתאימה למעבר של התושבים, קרי – מגורים, חינוך וכו'".

ידיעות אחרונות 23.8.06