חיפוש
דף הבית גליל
חפש ישוב
קבוצות התיישבות
על הגליל
אירועי עצמאות 65
מאגר משרות בגליל
הטבות ומענקים
חינוך
תחבורה
תרבות
תיירות
כתבות
קישורים

תחבורה

תחבורה בצפון

מערך התחבורה הקיים בארץ מאפשר לכל אחד להגיע במהירות וביעילות לכל מקום אשר יחפוץ. החברות משכללות את פעילותן הן מבחינת שיפור הרכבים ונוחות הנסיעה, והן מבחינת קיצור משך הנסיעה ורמת השרות.

  אגד

הוא מפעיל התחבורה הציבורית לקווי שירות ופועל באופן מתמיד לשיפור איכות השירות ודאגה לרווחת הנוסע ובטיחותו. פריסת הקווים של 'אגד' היא ממטולה ועד אילת.
פתיחתה של "מרכזית חוף הכרמל" משלימה מהלך שהחל בינואר 2002 עם פתיחת מרכזית המפרץ, המשרתת כיום את כל הקווים הפרבריים והבינעירוניים המגיעים מצפון וממזרח.
מעתה מתחילים ומסתיימים כל הקווים המקשרים את חיפה ליעדים מדרומה בתחנה החדשה אשר במבואות העיר. כאן יעברו הנוסעים לשניים עשר קווים עירוניים מהירים, חלקם חדשים וחלקם קווים קיימים אשר מסלולם הוארך.
"מרכזית "בת גלים" תשמש מעתה להעלאת והורדת נוסעים בקווים העוברים בשד' ההגנה, וכתחנת מוצא וסיום למספר קווים עירוניים.

לאתר אגד  רכבת ישראל

להגיע בזמן, בנוחות ובבטיחות לכל יעד - הפתרון הטמון בשימוש ברכבת כאמצעי תחבורה ציבורי שיכול לשחרר את הלחץ בכבישים, להקטין את מספר תאונות הדרכים ולשפר את איכות החיים.
המהירות והנוחות בה מתבצעת הנסיעה גורמת לעליית פופולאריות הרכבת בקרב ציבור הנוסעים, יותר ויותר אנשים בוחרים ברכבת כדרך היעילה ביותר להגיע ליעדים שונים בארץ.
כחלק מפיתוח הגליל יוקצו משאבים להרחבת רשת הרכבות והוספת מסילות וקווי נסיעה חדשים, שיקשרו בין כל המרכזים העירוניים החשובים בגליל ובין מרכז הארץ.

פרויקטים בביצוע/ תכנון:

הכפלת קו מוצקין - נהריה
הכפלת המסילה הקיימת בין מוצקין לנהריה ושיפור התוואי דרומית לעכו. ארוך התוואי : 21 ק"מ.
מועד סיום: רבעון רביעי 2008.
סטטוס: בביצוע.

קו עכו - כרמיאל
הקמת מסילה כפולה בין קו מוצקין - עכו לכרמיאל לרבות תחנות רכבת באחיהוד וכרמיאל. אורך התוואי : 22 ק"מ.
מועד סיום: רבעון רביעי 2009.
סטטוס: בתכנון מפורט.

מסילת העמק
הקמת מסילת נוסעים ומשא לחיבור אזור העמקים ( עפולה, בית שאן )לחיפה ולמרכז הארץ. והקמת תחנות לב המפרץ, כפר יהושע, כפר ברוך, עפולה ובית שאן. אורך התוואי : 60 ק"מ.
מועד סיום: רבעון רביעי 2009.
סטטוס: בתכנון מפורט.

לאתר רכבת ישראל  כבישים

קצהו הצפוני של הגליל נמצא במרחק 200 ק"מ בלבד ממרכז הארץ. תשתית תחבורתית מפותחת היא המנוף להפיכת הגליל למרכז כלכלי, חינוכי, חברתי ותרבותי משגשג.
פרויקטים עתידיים:
סלילת חלקו הצפוני של כביש חוצה ישראל בשתי שלוחותיו: יקנעם-שלומי, ויוקנעם-צפון הכנרת-קריית שמונה. כביש זה יקל על נגישות תושבי הגליל למרכז ותושבי המרכז לגליל. תנועת הגליל תקדם את שיפור רשת הכבישים הקיימת והפיכתם של צירי התנועה המרכזיים בגליל לדו-מסלוליים.
שיפור הכבישים בגליל והקדמת סלילת כביש חוצה ישראל.
הפעלת קווי תחבורה ציבורית בין עירונית בכל ישובי הצפון.  מנחתים

קיומם של מנחתים למטוסים קלים מציב את הגליל על מפת העסקים הארצית. הוספת מנחתים בכברי, בר-לב ולביא בנוסף לקיימים במחניים וקרית שמונה תאפשר נגישות למרכזי עסקים.